Gönderiler

Çevrimiçi Gönderi

Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı adı/Şifresine ihtiyacınız var mı?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Site aracılığı ile gönderi yapmak ve süreci izlemek için bir kullanıcı kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

 

Yazar Rehberi

 

  

 

Dergimize makale gönderirken http://dergi.ohu.edu.tr/index.php/muhendislikdergisi/manager/files/article_template/OHU_MBD_Makale_Formati.docx adresindeki şablonu kullanabilirsiniz.

 

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  1. Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ya da başka bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazara Öneriler bölümünde bir açıklama sunulmuştur).

  2. Makale "Site Hakkında" bölümünde "Yazarlar için Rehber"de belirtilen yazım kurallarına ve dergi formatına uygun hazırlanmıştır.(http://dergi.ohu.edu.tr/index.php/muhendislikdergisi/about/submissions#authorGuidelines)

  3. Yazı dosyası Microsoft Word, RTF, veya WordPerfect doküman dosya biçimindedir.
  4. Eğer olanak var ise, kaynakların açık erişimi olan internet adreslerine bağlantı verilmelidir. Tüm web bağlantıları, tıklamaya hazır biçimdedir ve adresin başında http:// mutlaka bulunmaktadır. (Örnek: http://pkp.sfu.ca)

  5. Dosya boyutu 2 MB (MegaByte)'tan küçüktür. Büyük olması durumunda dosya uygun şekilde parçalara ayrılarak sisteme ek dosyalar halinde yüklenebilmektedir. 

  6. Yazınızı hakem değerlendirmesi yapılan bir dergi bölümüne gönderiyor iseniz, yazarlardan bağımsız değerlendirme sağlanması için yapmanız gerekenleri görmek için burayı tıklatınız. Yardım sayfasındaki önerilere tam olarak uyunuz.

 

Telif Hakkı Düzenlemesi

Yazarlar ilk yayın hakkı dergide olacak biçimde çalışmalarının telif hakkını ellerinde bulundurabilirler

 

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır ve diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.

 


ISSN: 2564-6605